Kontrast
Tekst

Kontakt

Miejskie Przedszkole nr 25 Bajka

Aleja Wojska Polskiego 82A
65-762 Zielona Góra

  68 326-09-80

mp25bajka@wp.pl

Informacje ogólne

Przedszkole położone jest w zachodniej części miasta, w centrum młodego, rozwijającego się osiedla, z dala od ruchliwej ulicy. Dogodne położenie jest jednym z wielu atutów naszego przedszkola. W pobliżu znajduje się przystanek autobusowy, kort tenisowy, przychodnia, Szkoła Podstawowa nr 2.

Placówka działa od 1982 r. Do roku 1994 była przedszkolem ćwiczeń dla studentów obecnego Uniwersytetu Zielonogórskiego.

W przedszkolu funkcjonuje pięć oddziałów. Przebywają w nich dzieci w wieku od 3 do 6 lat. W każdej grupie pracują 2 nauczycielki z przygotowaniem pedagogicznym.

Budynek przedszkolny, parterowy, jest dobrze przystosowany do pełnienia swojej roli: brak schodów, sale dydaktyczne połączone z łazienkami – możliwość wyjścia z sal bezpośrednio na plac zabaw, przestronna szatnia, sala rytmiczna, gabinet terapeutyczny oraz pomieszczenia administracyjne, kuchnia.

Budynek, ogrodzony, zapewnia poczucie bezpieczeństwa zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom. Teren przedszkola otoczony jest zielenią. Wyodrębniony plac zabaw, podzielony na trzy sektory, przyporządkowano odpowiednim grupom wiekowym. Na placu znajduje się drewniany sprzęt terenowy – zgodny z wymogami unijnymi.